A hólyagdaganat kialakulhat HPV fertőzéshez köthetően, örökletes tényezők miatt, vegyszerek hatására (pl: kátrány, anilin). Fontos tudni, hogy a tünetek jelentkezéséig hosszú idő telik el, a hólyagdaganat évekig felismerés nélkül maradhat.
A hólyagdaganat kialakulhat HPV fertőzéshez köthetően, örökletes tényezők miatt, vegyszerek hatására (pl: kátrány, anilin). Fontos tudni, hogy a tünetek jelentkezéséig hosszú idő telik el, a hólyagdaganat évekig felismerés nélkül maradhat.
Kollégáink minden kérdésre választ adnak!
Ügyfélszolgálatunk készséggel válaszol!
A húgyhólyagdaganat eltávolítása műtét során eltávolításra kerül a húgyhólyag űrterében lévő elváltozás, növedék.
A rosszindulatú hólyagdaganat veszélye abban áll, hogy amennyiben későn kerül felfedezésre, úgy a húgyhólyagfal mélyebb rétegeibe is bejut és távoli áttéteket képez.
Fájdalmatlan, szemmel jól látható véres vizelet ürítés, mely jelentkezését követően megszűnik és esetleg csak hetek vagy hónapok múlva ismétlődik meg.
Egyszerű szűrő jellegű hasi ultrahang vizsgálattal az esetek jelentős részében felismerhető, ha a páciens a vizsgálaton telt húgyhólyaggal vesz részt.
Gyanú esetén az urológiai vizsgálat részeként hólyagtükrözést végzünk, amellyel egyértelművé tehető a daganat megléte.
A fölfedezett daganat esetében minden egyes esetben műtétet kell végezni.
A páciens és az altatóorvos által közösen eldöntött érzéstelenítési mód alkalmazása után a húgycsövön keresztül a húgyhólyagba operációs endoszkópot (reszektoszkópot) vezetünk. Áttekintjük a húgyhólyagot és a szemmel látható elváltozást az ép hólyagfalig kimetsszük, eltávolítjuk, majd gondos vérzéscsillapítás után a húgyhólyagba katétert rögzítünk.
Ugyanakkor, egyes esetekben – amikor apró elváltozást reszektálunk – nem helyezzük be a katétert a húgyhólyagba. Ezután az eltávolított elváltozást teljes egészében szövettani vizsgálatra küldjük.
Az orvostudomány mai állása szerint egy sebészi beavatkozás abszolút veszélytelenségét és a műtét teljes sikerét egyetlen orvos sem garantálhatja. Az orvosi beavatkozás általános veszélyei, mint pl.: fertőzések, utóvérzések stb. ezen beavatkozás esetén is felléphetnek. A műtét után a korábban eltávolított elváltozás kiújulhat, esetleg a húgyhólyag más részein is megjelenhet, illetve a húgycsőben szűkület alakulhat ki, valamint legsúlyosabb esetben a hólyagfal átlyukadhat, ami azonnali műtétet tehet szükségessé. A szövődmények kialakulásának esélyét jelentős mértékben befolyásolja, hogy milyen korábbi húgyhólyagműtétek történtek.
A műtéti szövődmények kialakulásához nagyban hozzájárulhat, hogy Önnek milyen egyéb társuló betegségei vannak, pl.: daganatos betegség, magas vérnyomás, elhízás, cukorbetegség, vérzékenység, vérképzőrendszeri betegség. A szövődmények kialakulását az Ön kora is nagyban befolyásolja. Általánosságban a szövődmények gyakorisága azonban az elvégzett műtétek számához viszonyítva elenyésző.
A beavatkozás után a húgyhólyag táján enyhe fájdalom jelentkezhet. A hólyagkatétert a műtét utáni napon vagy legkésőbb 1 héten belül kivesszük. Fertőzések megelőzésére, fájdalom csökkentésére orvosi utasításra gyógyszeres kezelés alkalmazandó. Kórházból történő távozás legkorábban a műtétet követő napon lehetséges. Kezelőorvosa mindenre kiterjedően tájékoztatja Önt a kezelés további lehetőségeiről, menetéről.
Medicover Egészségpénztáron keresztül szolgáltatásaink akár 20% adó-, és további 10% egyedi kedvezménnyel vehetők igénybe!
Részletek >>
Medicover © 2024 – Minden jog fenntartva. | Adatkezelési tájékoztató | Privacy Policy | Magyar Nemzeti Bank - Pénzügyi Navigátor