A csomagban szexuális érintkezéssel terjedő betegségeket mutatunk ki nőgyógyászati mintából, melyek hüvelyi panaszokat és más nőgyógyászati problémákat, valamint kismedencei fájdalmat és akár teherbeesési nehézséget is okozhatnak.
A csomagban szexuális érintkezéssel terjedő betegségeket mutatunk ki nőgyógyászati mintából, melyek hüvelyi panaszokat és más nőgyógyászati problémákat, valamint kismedencei fájdalmat és akár teherbeesési nehézséget is okozhatnak.
Kollégáink minden kérdésre választ adnak!
Ügyfélszolgálatunk készséggel válaszol!
A női szervezet intim területén számos mikroorganizmus (baktérium, gomba) él, ezek alkotják a hüvelyflórát. A tejsavtermelő Lactobacillusok biztosítják a normál hüvelyi baktériumközösség számára a kedvező, a kórokozók számára azonban kedvezőtlen savas (pH 3,8-4,4) közeget.
A hüvelyflóra természetes egyensúlyát számos tényező befolyásolja: életkor, hormonális ciklus, a szexuális élet, tisztálkodási szokások, táplálkozás, dohányzás. Kiegyensúlyozott flóra esetén a hüvely természetes védekező, öntisztító funkcióval rendelkezik és ellenáll a kórokozóknak.
Ha ez az egyensúly felborul, fertőzések alakulhatnak ki, amelyek hüvelyi panaszokkal és más nőgyógyászati problémákkal, kismedencei fájdalommal, teherbeesési nehézséggel járhatnak, ezen túl pedig kihatnak az életminőségre, a szexualitásra.
A normál hüvelyflóra felborulása bakteriális vaginózishoz vezet. Ilyenkor nincsenek a hüvelyváladékban olyan mikroorganizmusok, amelyek egészséges nőknél ne fordulnának elő, mennyiségük azonban és egymáshoz viszonyított arányuk megváltozik.
A bakteriális vaginózisra jellemző, hogy nem minden esetben kísérik gyulladásos tünetek, ellenben egyéb, kellemetlenségek igenis megjelennek, mint például:
A hüvelyi ökoszisztéma megváltozása rizikófaktora lehet a szexuális úton terjedő fertőzéseknek egyaránt.
Ez az egysejtű a nemi szervek hámsejtjeiben szaporodik. Leginkább nemi érintkezéssel terjed, de uszodában, közös WC- vagy törölközőhasználat során is átadható a kór. A fertőzött férfiak gyakran tünetmentesek, a nők kellemetlen szagú, zöldessárga hüvelyfolyást tapasztalhatnak, illetve a szexuális együttlét kapcsán érezhető fájdalmat, vizelési panaszokat okoz.
A fertőzés mindkét nem esetében húgyúti betegségeket, ízületi gyulladást okozhat, kezeletlenül pedig komoly szövődmények léphetnek fel. Nőknél hüvelygyulladást, bakteriális vaginózist és kismedencei gyulladás kísérik.
Terhesség és a szülés idején a nőket és a születendő gyermekre nézve is veszélyes kórokozó, amely vetélést, koraszülést, gyermekágyi lázat is előidézhet. Az anya fertőzöttsége tüdőgyulladást, légzési elégtelenséget okozhat az újszülöttben.
A gonorrhoea kórokozója egy baktérium, amely a nemi szervek, a húgycső és a végbél nyálkahártyájának sejtjeit fertőzi meg. Kezdetben tünetszegény, vizelési panaszokat okozhat, később a belső nemi szervekre terjedve meddőséget eredményezhet, ezért nagyon fontos az időben alkalmazott antibiotikus terápia.
Ez a baktérium a fertőzött szervezet sejtjein belül él és szaporodik. Szexuális együttlét során juttatja át a fertőzött fél a partnerének. A méhnyakgyulladás fő okozója, de felszálló fertőzésként tovább terjedve kismedencei gyulladást, a petevezetéket megbetegítve annak elzáródását és meddőséget eredményezhet. Sokszor egyáltalán nem okoz tünetet, ha mégis, akkor gennyes-véres hüvelyfolyás formájában jelenik meg.
A nemi szervek környékén jelentkező megbetegedést leggyakrabban a II-es típusú herpes vírus okozza, azonban mindkét csoport előfordul a nemi szervek környékén is.
Az esetek döntő többségében a fertőződést követően 3-20 napon belül égő, viszkető érzés kíséretében csoportosan elhelyezkedő hólyagok jelennek meg, amik pár nap múlva fájdalmas, hámhiányos vagy fekélyes területekké válnak.
Nőknél leggyakrabban a szeméremtesten fordulhatnak elő, de gyakran a hüvelyre és a méhnyakra is átterjednek. A vizeléskor jelentkező fájdalom a húgycsövet is érintő fertőzésre utalhat. . A tünetek elmúlását követően a vírus az idegdúcokba vándorol, ahol egy életen át fenn marad, így tünetmentesen is tovább adható. Az immunrendszer gyengülése esetén bármikor újra tüneteket okozhat.
Ez a baktérium a szifilisz kórokozója. Leggyakrabban szexuális úton terjed, illetve az anya is átadhatja a magzatnak. A szexuális úton történt fertőződés általában az úgynevezett szifiliszes sánkerrel való közvetlen érintkezés nyomán történik, ami a nemi szerv bőrén vagy nyálkahártyáján kialakult kemény, kiemelkedő, fájdalmatlan fekély.
Lefolyása több szakaszból áll, az első tünetek a fertőződést követően 2-3 héttel jelentkeznek. Egy vagy több fekély jelenik meg a partnerrel érintkező testfelületen, nők esetében hüvelyben. Mivel a fekély fájdalmat nem okoz, sokszor észrevétlen marad. Másodlagosan, a fertőzést követő kb. 6 héttel test szerte vörös kiütések jelentkeznek.
A méhszáj felszínéről, hüvelyfalról, valamint a nyakcsatorna kezdeti szakaszáról a nőgyógyász szakorvos a sejtvételi eszköz (citológiai mintavevő kefe) segítségével váladék mintát (kenetet) vesz, melyet egy tárgylemezre visz fel.
Fontos, hogy a teszt elvégeztetése előtt ellenjavallott mindenféle gyógykészítmény használata a nemiszervek környékén (kenőcsök, ecsetelők), antibiotikumok, gombaölők szedése, mivel ezek torzíthatják a vizsgálat eredményét.
A szűrés a menstruáció alatt nem végezhető el, valamint kerülendő a házas élet gyakorlása is a vizsgálatot megelőző három napban.
A vizsgálatot követő 5. munkanapon.
Szexuális úton terjedő betegségek (STD) laborvizsgálata nőknek nőgyógyászati mintavétellel | |
---|---|
Minden Medicover klinikán | AKCIÓ 47 000 Ft |
Nőgyógyászati mintavétel STD szűréshez | |
---|---|
Minden Medicover klinikán | 14 000 Ft |
Nőgyógyászati szakvizsgálat keretében levett mintából végzett vizsgálat esetén külön mintavételi díjat nem számítunk fel.
Budapesti és vidéki klinikáink szakrendelési árlistáját ide kattintva tekintheti meg.
Medicover © 2024 – Minden jog fenntartva. | Adatkezelési tájékoztató | Privacy Policy | Magyar Nemzeti Bank - Pénzügyi Navigátor